yükleniyor

SEO

Seo Nedir?

Seo'nun ingilizceden gelen bir bilişim terimdir." Search Engine Optimization" yani Arama Motoru Optimizasyonudur. SEO bu ingilizce terimin kısaltması olarak bilinir. Google ve Yahoo,gibi arama motorlarında web sitelerinin ilk sayfalardan çıkması için sayfaların kodlarında, içeriklerinde, tasarımlarında yapılan düzenleme işlemini anlatmaktadır.

SEO anlam olarak düzenlemeyi anlatmakta, amacı da arama motorlarında üzenlemeler ile üst sayfalarda çıkmaktır. Bu şekilde sitenizin içerisinde bulunan bilgiler daha çok kişiye ulaşacaktır. Dolayısıyla size ulaşan kişi sayısı da günden güne yükselecektir.

Arama motoru optimizasyonu bir web sitesinin boş boş durarak ulaşmaya çalıştığı başarıyı, çeşitli düzenlemelerle hızlı şekilde ulaştırmaya çalışma işlemidir. Unutmamalıdır ki; "Oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur." Aslında çok karmaşık görünen bu işlemlerin, basit bir sistem olduğunu anlatmaya çalışacağım.


Google Seo Nasıl Yapılır

Seo denilen şey aslında çok zor bir olay değildir! Sanıldığı kadar korkulacak ya da ekstra güçlerin gerektiği bir olay kesinlikle değildir. Bu yüzden, kendisini "seocu" olarak gösteren kişiler ve şirketleri bunu bilerek seçmenizde fayda vardır. Arama motoru optimizasyonunu kendiniz yapabileceğiniz gibi, az önce bahsettiğim şekilde yapan şirketler ya da şahıslar bulunmaktadır. Bilmeniz gereken en önemli şey;

Seo'da sıralama garantisi verilmez!

Seo için zaman verilmez!

Bu iki seçeneği size sunan kişilerden uzak durunuz. "Ankara Seo Uzmanı", "İstanbul Seocu", "Sitenizi Bir Numara Yapalım" gibi ibarelere kanmaktansa, yöntemlerini sorgulayınız. Referans sitelerine mutlaka bakınız. Sitelerin kaç yıllık olduğuna, domain tarihlerinin ne zaman sona ereceğine mutlaka bakınız. Zira verdikleri garanti için google amcanın size karşı savaş açmasını sağlayacak illegal yöntemlere başvurabilecek kişilerdir. Hal böyle olduğunda web siteniz google amca tarafından çeşitli damgalar yiyerek, ani bir düşüş içerisine girecektir. Bu kaçınılmazdır!

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!