yükleniyor

En Yararlı Wordpress Eklentileri

Bugün bu yazımda sizlere En yararlı WordPress Eklentilerinden bahsedeceğim.

Regenerate Thumnails: Sitede bulunan resimlerde optimizasyonda verilen “serve scaled iamges” hatasını ortadan kaldırır ve siteye uygun olarak tüm resimleri boyuta göre klonlar.

Wp Smush: Wordpresste tüm resimleri sıkıştırıp dosya boyutlarından ciddi azalma sağlayan eklentidir.

Wp Rocket: En iyi önbellekleme eklentisidir rakiplerine göre ücretlidir.

Yoast Seo : En iyi seo eklentisidir site içerisinde anahtar kelimeleri ve içerikleri nasıl girilmesi gerektiğini öğretir.

Table of Contents Plus: Bu eklenti  tüm alt başlıkları derler ve bir tablo halinde yazınn başına otomatik olarak ekler.

External Links: Eklenti tüm site içerisinden başka sitelere verilen linklere nofollow verir ve belirgin bağlantı imleci ekler.

Yellow Pencil: Bu eklenti site üzerinde html css şeklinde tüm  alanlarda düzeltme yapmanızı sağlar.

Hide My WP: Bu eklenti sitelerinizin wordpress olduğunu,kullandığınız eklentiler gibi bir çok şeyi gizleyerek sitenizi güvenlik açıklarından korur.Mutlaka kurulması gerekli eklentidir.Kullandığınız pluginlerde açık olsa bile plugins adını bulamayacakları için sisteme sızamazlar./Wp-admin yolu veya sistemsel değişiklik yapmaz.

Simple Simon Live Chat: Kullanımı çok basit olan bu canlı destek eklentisi bütün ihtiyaçlarınızı görecektir.

Contact Form 7: Bu eklenti sayesinde sizinle iletişim kurmasını istediğiniz ziyaretçileriniz için formlar oluşturabilirsiniz.En çok kullanılan eklentilerden biri olmasının sebebi formların direk olarak mailinize düşmesini sağlamasıdır.

Random Text: Bu eklentinin en güzel özelliği widgeti sayesinde ister en güzel sözler,ister en iyi ayetler vb.. şeklinde yazılarımızı değişken bir biçimde wordpress sitenizde yayınlayabilmeniz.Eklentiyi etkinleştirdikten sonra yazılarımızı admin panelindeki Ayarlar /Random Text şeklinde giriyorsunuz.

MapsPress Easy Google Maps: Bu eklenti ile iletişim sayfalarınıza veya widget alanlarınıza adresinizi en iyi görsellenmiş bir şekilde ekleyebilirsiniz.

SEO Friendly Images: Bu eklenti sitenizde yer alan görseller için alt başlık ve etiket oluşturarak arama motorlarınızda görsellerinizinde indexlenmesini sağlar.Böylece görsel haritanızda arama motorları tarafından görüntülenir.

Social Locker: Social Locker eklentisi ile sitenize gelen ziyaretçilerin yazınızda bulunan linkleri görmeden önce sosyal ağlarda paylaşmasını sağlayabilirsiniz.Kullanımı çok basittir eklentiyi etkinleştirdikten sonra link gizlerken yazılmasını istediğiniz metni giriyorsunuz.Daha sonra yazım editöründen gizlemek istediğiniz linki seçtikten sonra S simgesine tıklıyorsunuz link gizleniyor.Unutmayın yazınız ve siteniz sosyal ağlarda ne kadar paylaşılır ise o kadar googlede ön sıralara gelebilirsiniz.

Broken Link Checker: Broken Link Checker sitenizde var olan ve sürekli takibini yapamadığınız linklerin, kırık olup olmadığından haber olmanızı sağlar.Böylece siteniz büyüdükçe ölen linkleri kısa sürede yenileyebilir ve ziyaretçilerin sitenizde daha fazla kalkmasını sağlayabilirsiniz.

UpdraftPlus : Google Gmail vb noktalara wordpress sitenizin yedeğini gönderir.

Wordfence : Güvenlik eklentisi gelecek spam yorumları ve yabancı sitedeki botları engeller.

WordPress Soru Cevap Eklentisi SabaiDiscuss : Bu eklenti ücretli bir eklentidir.Bu eklenti ile sitenizde ziyaretçilerin size soru soracağı bir sayfa oluşturur oradan gelen sorulara cevap verebilirsiniz.Ziyaretçilerle olan bu etkileşiminiz sitenizin popüleritesini artıracaktır arama motorlarında.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!